Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

hayvana işkence kabahat değil suç sayılsın


 1. tavşan/kedi/köpek/kuş v.s. gibi canları, bir alana hapsederek aç susuz/bakımsız/hasta haliyle başbaşa bırakıp ölüme terk etmek gibi bir hayvan hakları ihlalinin idari para cezası gibi cüzi rakamlı cezalarla değil, hapis ve adli para cezası gibi ciddi cezalarla yaptırıma tabi tutulması gerekliliği.

  özellikle bu yukarıda saydıklarımı gerçekleştiren bir belediyeyse.

  belediyeler köpekleri barınak adlı vahşet bölgelerine hapsedip, aç susuz, bakımsız ve hasta olarak kendi haline bırakmak suretiyle öldürmekteler, sokaklarda gerçekleştirdikleri itlaflar hariç.
  bir kısım belediye de "sadece köpeklere zulmetmek yetmez, başka eziyet edeceğimiz canları da bulup, işkence alanımızı genişletmemiz lazım, zira biz yalnızca kan ve acıyla beslenen vampirleriz" şeklinde düşüncesizlik içine girerek abuk subuk, olmayacak yerlerde belli bir alanı tellerle çevreleyip içine kuş, tavşan gibi bilumum zavallı hayvanı tıkıştırıp, bu sefer bu canları aç susuz ve tedavisiz bırakarak öldürmekteler. 
  bunlarda birisi de menemen belediyesidir. 
  detaylar bu başlıkta: (bkz: menemen belediyesinin hayvan hakları ihlali)
  bu olayı twitter'da aktif olduğu bildirilen izmir valisine ileterek, olayla ilgilenmesi için bünyesinde bulunan ilgili kuruma talimat verdirmesini sağlamak gerekmektedir, hantal bürokrasiyi hızlandırmak adına. 
  twitter hesabı bu: https://twitter.com/valitoprak