Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

menemen belediyesi tarafından sevgi yolu'nda ölüme terk edilen tavşan ve güvercinler


bu fotolardaki tavşan ve güvercinler menemen belediyesinin akıl sır erdirilemeyecek bir yetersizlik ve mantıksızlıkla, sırf güzel görünsün diye, süs amacıyla, sevgi yolu denilen trafiğe kapalı bir sokakta oluşturduğu, etrafı telle çevrili, üstü brandayla örtülü, yazın kavurucu, kışın buz gibi havada, aç susuz, bakımsız ve hasta olarak, üreme kontrolüne dikkat etmeden, hapsettiği canlardır.

bu vahim olayı farkeden namık şimşek isimli mantık ve vicdan ve de merhamet sahibi bir hayvansever tarafından valilik dahil birkaç resmi makam ve stk'ya gerekli şikayetler yapılmış olsa da, halen bu menemen belediyesi yetkilileri ve çalışanları tarafından aç susuz, bakımsız, hasta haliyle ölüme terk edilen, özgürlükleri ellerinden alınarak, avuç içi kadar bir alana hapsedilen canların aynı durumda olduğu bildirilmektedir.

olaya dair şikayet dilekçesi tarafımdan p.tesi hazırlanarak ilgili makamlara şikayet başvurusu yapılacak, bu anlamsız, hangi amaca hizmet ettiği bilinmeyen, zavallı canların yaşam haklarının ellerinden alınmak suretiyle hayvan hakları ihlali oluşturan işkence barakalarının tamamen kapatılması talep edilecek ve tüm hayvan haklarına duyarlı şahıslar tarafından da aynı şikayet yolunun izlenmesi önerilecektir. 
ayrıca bu saçma sapan, ölüm barakalarında eziyet gören canlarla ilgilenmek üzere bakıcı ve veteriner hekim bile bulunmamaktadır. bu işkence barakaları ilgili belediye tarafından sokakları temizlemekle görevli temizlik işçilerine emanet edilmiştir. ki, hayvansever tarafından bildirildiği üzere bu işçiler ilgili canların beslenmesi, bakımı, temizliği, hastalandıklarında tedaviye götürülmeleri ile zerre kadar ilgilenmemekte, büyük bir yüzsüzlükle "kime şikayet edersen et, bizim arkamızda belediye başkanımız tahir şahin var" demekteler. 
hayvan hakları mevzuatının hayvanat bahçesi açma ve işletmeye dair öngördüğü koşullar ilgili mevzuatta yer almaktadır ve açıktır. bu belediye ilgili kanun hükümlerine aykırı olarak yasadışı hayvanat bahçesi işletmekte, ayrıca yine ilgili hükümler uyarınca bu yasadışı hayvanat bahçesinde ölüme terk ettiği hayvanlarla ilgili yükümlülüklerini de gereği gibi yerine getirmemektedir. 
bu nedenle bu ölüm barakalarının evleviyetle kapatılması, içindeki canların özgür bırakılması talep edilecektir p.tesi yazacağım dilekçede. 

o zamana kadar bu canların açlıktan ölmemesi için menemen veya civarında ikamet eden hayvan haklarına duyarlı şahısların bir an önce buraya giderek bu canlara lahana/elma/armut/havuç/maydanoz ve yumuşak ekmek, buğday vermeleri gerekmektedir. 
devamında şahsıma bu canlara yiyecek verdiğinize dair foto/video gibi görseller gönderirseniz sevinirim, canların en azından bugün aç kalmadıklarını öğrenmem açısından.  

bu arada izmir valisinin twitter'da aktif olduğu bildirildi. twitter adresi bu: https://twitter.com/ValiToprak  buradan bu yayının linkini vererek kendisine tweet atın, bu ölüm barakalarının kapatılmasını, canların özgür bırakılmasını, sorumlulara yaptırım uygulatmasını talep edin. DİKKAT! bu barakaların menemen'de SEVGİ YOLU isimli trafiğe kapalı sokakta belediye tarafından oluşturulduğunu belirtin. menemen hayvan barınağı değil, sevgi yolu sokağında mahsur bu canlar!