Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

mustafa toprak

kendisine namık şimşek isimli hayvansever tarafından twitter yoluyla menemen belediyesinin tavşan ve güvercinleri sevgiyolu denilen sokakta avuç içi kadar bir yere aç susuz, bakımsız ve yasadışı şekilde hapsettiğine dair iletilen şikayetle ilgilenen, ancak iletişim kopukluğu nedeniyle olsa gerek, sevgi yolu denilen bu alana dair inceleme yaptırılması gerekirken, menemen barınağına yönelik inceleme başlatan, olayın barınakta vuku bulduğunu sanan, kendisine buradan olayın doğrusunu iletmekte olduğum vali.
detaylar alttaki linkte yer almaktadır, okunmasını önermekteyim. 
özetle, bu ölüm barakaları menemen barınağında değil, menemen belediyesinin sevgi yolu ismi verdiği, trafiğe kapattığı sokakta yer almaktadır. bu barakalar yasadığı olup, linkte detaylı şekilde belirtildiği üzere kaçak hayvanat bahçesi hükmündedir ve ivedilikle kapatılması gerekmektedir. 
valinin bu olayla ilgili inceleme yaptırması ve inceleme sonucunda ilgili belediyeye yaptırım uygulatmasını, bu ölüm barakalarını kapatmasını, hapsedilerek ölüme terk edilen güvercin ve tavşanların özgür bırakılmasını talep etmekteyiz. 
bir daha belirteyim, bu şikayete konu tavşan ve güvercin barakaları hayvan barınağında değil, sevgi yolu denilen sokakta!!!
detaylar linkte:
(bkz: menemen belediyesinin hayvan hakları ihlali)
(bkz: menemen belediyesinin hayvanları ölüme terk etmesi)