Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

tekzen

hayvan hakları savunucusu olarak hayvan dostu kurumları destekliyor olmam hasebiyle, sitelerinde sosyal sorumluluk bölümünde ücretsiz hayvan sahiplendirme ilanlarına yer vermekte olduklarını öğrenince (ki, çok yerinde ve diğer kurumlara da örnek olması gereken bir davranış), desteklemek babında çok sayıda sokak/barınak hayvanları için mama (kedi/köpek) ve kurtarılmış, terk edilmiş tavşanlar için yem alışverişimi kendilerinden yapmaya karar verdiğim, yalnız ilk denememde oldukça abuk bir uygulama ile karşılaşmış olmam hasebiyle bundan vazgeçtiğim, kendilerine bir an önce bu trajikomik hatalarını (bence hata, onlara göre hata değil, normalse algılarını gözden geçirsinler) düzeltmelerini önermekte olduğum kurum. 
http://www.tekzen.com.tr/sosyalsorumluluk - ücretsiz hayvan sahiplendirme bölümü bu. gönüllü sahiplendirme ile uğraşanlar buraya ilan gönderiyor, böylece siteyi ziyaret eden yüzlerce insan ilanları görebiliyor, sahiplenme olasılıkları artıyor v.s. bu güzel bir çalışma. 

şimdi üzerinde açıklama bile yapmayacağım abukluk bu görselde. ekran görüntüsünü aldım. 
hata olup olmadığını anlamak için müşteri hizmetlerine sorduğumda, "maalesef hata değil, uygulamamız bu şekilde" diye bir yanıt aldım. bir de tuhaf bir şekilde ürün sayısını 10'la sınırlamışlar. ben hem türkiye, hem de azerbaycan'daki kurtarılmış/terk edilmiş v.s. kötü koşullardaki tavşanlara doğal olarak yüklü miktarda yem bağışı yapıyorum. ürün adedine böyle bir sınırlama getirmiş olmaları da abes.