Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

12 yaşındaki 4 çocuğun tecavüz skandalı

şaşırtmamıştır. yine ankara/etimesgut/emirler'de yaşları 12-14 arasında değişen bir grup çocuğun mutat olarak kedi/köpek/tavşan/tavuk gibi ellerine geçirdikleri çok sayıda hayvana tecavüz ettiklerine dair olayı burada duyurmuştum. 
bu pisliklere yönelik gerekli tüm yaptırımların uygulanması ve özellikle zayıf konumda bulunan, korumasız olan diğer hayvan ve çocukların bu tür aşağılıkların şerrinden korunması için gerekli önlemlerin alınmasını talep eden dilekçeyi hayvanları koruma kanununu absürt bir şekilde korumakla görevli tipik memur zihniyetli orman ve su işleri bakanlığının, ankara şubesine sunmuştum, çok sayıda katılım ve tepki olmasına rağmen, adres ve telefon ve de kişisel bilgilerin de tarafımdan kendilerine hazır olarak sunulmuş olmasına rağmen bu geberesice çocuklara hiçbir yaptırım uygulanmamıştı. 
işte sonuç bu ve benzer insana yönelik vahşetler. çocuğu öldürmediklerine şükretmeli. zira sözünü ettiğim bu pislikler tecavüz ettikleri yavru tavşanın belini ve kollarını kırarak öldürmüşlerdi. 
her zaman dediğimiz gibi hayvana kötü muamele insana kötü muameleyi doğurur. toplum ve mevzuatta mevcut olan insanmerkezli rezil anlayış gereği hayvanlar için değilse bile insanların korunması için hayvana tecavüz, yaralama, aç susuz bırakma gibi kötü muamelelerin evleviyetle kabahatler kanunundan çıkarılarak tck'ya alınması gerekmektedir. 
not: altındağ da yine aynen etimesgut/emirler gibi ankara'nın eğitim ve sosyokültürün alt seviyede olduğu bölgelerinden birisidir, buralarda ağırlıklı olarak siyaseten doğruculuk gereği roman demek zorunda olduğum, ancak kendimi riyakar gibi hissetmemek için doğrudan çingene diyeceğim şahıslar yaşamaktadır. 
son olarak, türkiye'de yürürlükte bulunan mevzuatın yetersizliği apaçık ortada, bu yüzden hem hayvanlara, hem de çocuklara tecavüz eden bu varlıklara kamu vicdanını rahatlatacak toplumsal yaptırımların uygulanmasını rabb'imden dilerim. 
(bkz: ankara'da tecavüz edilerek öldürülen tavşan)
ilgili olarak: 
(bkz: hayvanları koruma kanununun tck'ya alınması)

(bkz: hayvan haklarının anayasa'da yer alması)

ek: başlığı takip ediyorum ve edeceğim, tecavüze uğrayan yavrucakla değil, tecavüzcülerle empati kuran şahısları özenle engelleyeceğim, böylelerinin entry'lerini görmek sinir bozmaktan başka bir işe yaramaz ve her entry yazarın mantalitesini ortaya koymakta olduğundan, diğer entry'lerinin de bu minvalde olduğunu tahmin ettiğim için engelleme büyük bir kayıp sayılmayacak şahsım adına.
ilaveten (bkz: megan yasası)