Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

MADAME COCO

kaz tüyü ürün satın almayın
(bkz: kaz tüyü vahşeti)
(bkz: kaz tüyü kullanan üreten satan markalar)
(bkz: boykot)
kaz tüyü vahşetine rağmen ürün portföyünde, üstelik çeşitli yollarla reklamını da yaparak kaz tüyü ürünlere yer veren mağaza. 
tv izlemediğim için doğrudan kaz tüyü ürün reklamını çeşitli kanallarda yapmakta olduğundan geç haberdar oldum. hayvan hakları adına son derece vahim bir olayken, diğer yönüyle şahsımı sevindirmiştir, şöyle ki, eskiden kaz tüyü ürünlere yoğun talep olduğundan, bu tür ürünlerin özellikle vurgulanarak reklamı yapılmazdı. son yıllarda hayvan haklarına dair bilgilerin öncelikli olarak hayvan hakları bloglarında/sitelerinde ve sözlüklerde ortaya çıkmış ve devamında buradan sosyal ağlara ve ulusal yayın kurumlarına yayılmış olması suretiyle bilinçlenen toplum kaz tüyü ürünlerden uzak durmaya başladı. böylece her zaman belirttiğimiz üzere talep azalınca arz da azaldı. gelinen son aşamada, kaz tüyü üreten, satan, kullanan markalar ellerinde kalan ürünleri satmak için reklam bile vermeye başladı. bu da şahsımı hayvan haklarının iyileşmesi, gelişmesi adına bir hayli umutlandırdı, çok şükür. 
bu tür durumlarda altta belirttiğim şekilde tepki verilmesi, harekete geçilmesi gerekmektedir.
"aşağıdaki metnin kopyalanarak iletişim bölümünden veya daha iyisi müşteri hizmetleri kısmından gönderilmesini önermekteyim.
" kaz tüyü vahşeti hakkında bilgi sahibi olmadığınızı düşünmekteyim zira satış portföyünüzde bu vahşet ürününe yer vermekte olduğunuzu üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. kaz tüyünün hayvan haklarına aykırı bir şekilde elde edildiğini bildirmekte, buna yönelik delil niteliğinde 2 videonun linkini göndermekte ve bu vahşet ürünlerini satıştan çekmenizi ve bir daha asla mağazanızda satmamanızı talep etmekteyim. aksi takdirde hayvan hakları savunucusu olarak, sitenizi hayvan haklarını ihlal etmeniz hasebiyle protesto edeceğimi ve çevremin de protesto etmesini sağlayacağımı bildiririm. 
http://www.youtube.com/watch?v=vqil-7njhfy
http://www.youtube.com/watch?v=kznv7n8bmau "