Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

sözlükçülerin kedileri

tekir ve simsiyah olanlarını (sokaktan sahiplenilmiş oldukları açıkça anlaşılanlarını) özenle şükelaladığım, cins olanlara da sağlıklı ve uzun ömür dilemekle birlikte, cins hayvan üretimine karşı olduğum için hafiften burun kıvırdığım, aralarında engelli canlar görmediğim için azıcık üzüldüğüm pek tatlı, şirin şeker canlar. 
asla petshop, kaçak/merdiven üretimi/ "anne altı" gibi hayvan hakları ihlali oluşturan kanlı ticaret hallerine destek verilmemesi gerektiğini, canların sokak ve barınaklardan sahiplenilmesi gerektiğini bir kez daha vurgulayarak, şu noktalara da işaret etmekteyim.
(bkz: sahiplenmede engelli hayvanlara öncelik verilmesi)
(bkz: hayvan sahiplerinin kısırlaştırma yükümlülüğü)
(bkz: kendi hayvanını üretip satanların şikayet edilmesi)

ek: tabi, cins canlar yukarıda belirttiğim şekilde malmış gibi satın alınmamış, bilakis terk edildikleri yerlerden sahiplenilmişse/kurtarılmışsa, o başka.
 
bu yazı bu müzikle yazılmıştır.  https://www.youtube.com/watch?v=hbe3CQamF8k
ben ttnet muzik'ten dinliyorum bu grubun tüm eserlerini. ttnet muzik'ten link verilemediği için youtube'dan vermiş oldum. 
daha önce de belirttiğim üzere dönem dönem belli bir grubun/sanatçının eserlerine ağırlık veririm. bu ara da massive attack dinliyorum yoğun bir şekilde. diskografisinin tamamı muhteşem, bilmeyenlere öneririm. 
ayrıca güney kore, iran ve avrupa sinemasına önem veren ve ısrarla hollywood filmlerinden uzak duran biri olarak nadiren de olsa kaliteli hollywood yapımına denk gelip izliyorum. bu aralar da aslında epey eski olmasına rağmen, hollywood antipatim nedeniyle izlememiş olduğum, ancak izleyince epey kaliteli olduğunu gördüğüm stay filmini pek beğendim. izlemeyenlere öneririm. bu massive attack - angel şarkısı bu filmin bir bölümünde kullanılmış ve şahsımı epey etkilemiştir. spoiler içerdiği için linkini vermedim o bölümün, ancak mutlaka izlenmesi gerek.