Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

HAYVANAT BAHÇESİ VEYA KAHRAMAN HAMSTER

görme engelliler için açıklama: fotoda bir hamster'ın arkadaşı olan diğer hamster'ı yılanın ağzından kurtarma çabası görülüyor. buna göre bir hayvanat bahçesinde gerçekleşen bu olayda yılana yemesi için atılan iki hamster'dan birisi arkadaşını yılanın ağzından kurtarmak için çok çaba harcıyor. yılanın başını ısırıyor, çok uğraşıyor, ancak kurtaramıyor. kahraman hamster daha sonra azat edilmiş, bu bilgi teselli edici oluyor bizler için.
hamsterlar ikisi de beyaz, yılan yeşil. yeşil bir alanda gerçekleşiyor olay. 

not: bu site görme engelli dostudur. görme engellilerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde düzenlenmiştir, geliştirilmeye devam edilecektir. ilgili sayfada belirttiğim üzere görme engelliler özel bir yazılımla sitelerde yer alan metinleri sesli olarak dinleyebiliyorlar. ancak fotoları algılamıyor yazılım, bu yüzden fotoların detaylı olarak açıklanması gerek yazılımın okuyabilmesi, görme engellilerin fotonun içeriğini öğrenebilmesi için. 
daha önce de çeşitli tavşan, hamster, cavia gibi canlarla ilgili ilanlarda ve yazılarda da belirttiğim üzere bu canları hayvanat bahçelerine asla terk etmemek gerek. bu ve diğer canları herhalükarda terk etmemek gerek, ancak bu tür küçük canları hayvanat bahçeleri gibi adeta mezbaha, adeta vahşetevlerine kesinlikle terk etmemek gerekmektedir zira bu tür canlar başta ankara olmak üzere tüm hayvanat bahçelerinde diğer hayvanlar için yiyecek olarak kullanılmakta, diğer vahşi canlara canlı canlı atılmaktadır. örn. ankara hayvanat bahçesine terk edilen çok sayıda tavşanın diğer hayvanlara canlı olarak atıldığını hayvan haklarına duyarlı birisinin yazmış olduğu bir entry'de okumuştum. buna göre, bu arkadaşın bahçeye terk edilen tavşanların akibetini öğrenmek amacıyla sorduğu soruya, güvenlik görevlileri "bu tavşanları diğer vahşi hayvanlara canlı olarak atıyoruz diye yanıt vermişlerdi. bu yüzden tavşan, hamster, guinea pig gibi canları asla terk etmeyin kısa sürede vahşi hayvanlara canlı olarak yem edilecekleri hayvanat bahçelerine. terk edecekseniz sosyal ağlarda, forumlarda ilan verin, bu siteye turseng@gmail.com'a email atarak ilan gönderin. ne olursa olsun, asla ve kat'a hayvanat bahçesine bırakmayın.
alttaki fotolar bir hayvanat bahçesinde çekilmiştir, adeta bir fotoroman gibi hayvanat bahçesine terk edilen canların akibetini yansıtmaktadır.