Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TAVŞAN YEMİ - 4.

PATİMAX - 400 gr. 4 TL civarında. bu yemin içinde bolca tahıl var, pelet yem ideal hali olan yeşil renkte değil, ince ve küçük beyazımsı birkaç pelet içeriyor. özetle, bu yem önerdiğim yemler arasında değil. yeteri kadar besleyici olduğunu düşünmüyorum.

ENJOY - bu yem 700 gr - 5 TL civarında. bolca fıstık, açık yeşil (koyu değil, ben koyu yeşil pelet içeren yemleri öneriyorum özellikle), ince peletler içermekte. tahıl da içeriyor. bu yemin içeriği biraz daha yüksek fiyatlı nature plan'la çok benzeşiyor. ancak nature plan hem kokusu, hem de içeriği ile bir tık daha iyi bu yeme göre. yine de hem uygun fiyatlı olsun, hem de besleyici olsun diyenler için iyi bir yem bu. önermekteyim bu yemi.

NATURE PLAN - 700 gr. 8 TL civarı. dediğim gibi enjoy yemle çok benzer içeriği, fıstık, tahıl ve ince/açık yeşil pelet yem içermekte, kokusu güzel, içeriği taze. bu yemde asla kurt, larva, uçan/kaçan türde börtü böcekle karşılaşmadık. önermekteyim bu yemi. tavşancanlara gönül rahatlığıyla verilebilir.

GARDEN MİX - bu yem bolca süpürge tohumu, hayli uzun saplı, ayıklanmamış sümbüller ve tahıl içermekte, çok az açık yeşil/ince pelet yem de barındırmakta, ancak bu yemi bir kez aldık, memnun kalmadık, ekşimiş bir kokusu vardı. arkadaşların tavşanlarının bu yemi beğenmediği, yemediğine dair bilgiler de ulaştı şahsıma. bu nedenle pek önerdiğim bir yem değil.


QUİK - 750 gr - 6 TL civarı. bu yemi birkaç yıl önce almıştık, içinden büyükçe bir sünger parçası (ne alakaysa, çok berbat, kirli, midebulandırıcı bir süngerdi, muhtemelen bulaşık süngeri parçasıydı, tam anlamadık ne olduğunu) ve hayli büyükçe, irice bir diken çıktı içinden. içeriği tahıl, ince/açık yeşil peletlerden oluşmakta. pek önerdiğim bir yem değil.

VERSELE LAGA (Crispy) - 1000 gr. - 13 L civarı. bu yem çok sayıda vitamin küpleri, tahıl ve çok sayıda koyu yeşil pelet içermekte. çok güzel bir yem olup, tüm tavşan candostlarına bu yemi almalarını/tükettirmelerini önermekteyim. bu yemin içeriğindeki koyu yeşil peletler hem büyük, hem de küçücük, ince yapıda olmak üzere iki türlüdürler. küçük, ince, minnacık pelet yemler yavru tavşanlar tarafından rahatlıkla tüketilebilir. petshop'lardan tavşan satın almayın, bu kanlı ticaret merkezlerindeki yavru tavşanlar daha sütten kesilmeden, açgözlü varlıklar tarafından annelerinden ayrılarak, gözleri açılır açılmaz, doğrudan ölmek üzere satılmaktadırlar. bu yavru tavşanların dişleri tam olarak çıkmadığından anne sütü dışında yiyecekle beslenmeleri imkansızdır. bu yüzden asla satın almayın yavru tavşan, ancak bir hata yapıp almışsanız ve nasıl besleneceğini bilmiyorsanız, bari yaşamını kaybetmemesi için çok ufacık ve gelişmemiş ağız yapısına uygun olan bu yemi satın alon ve içindeki küçücük peletleri ayırarak (ki, bol miktarda var) bu canlara yedirin. 

devam edecek...