ARA

sokağa hasta haliyle terk edilen tavşanın hikayesi

bir süre önce bu fotolar iletildi bana, tavşanlara yönelik hassasiyetimi bilen arkadaşlar tarafından ve bu duruma karşı ne yapılabileceği soruldu.
olay şu: bu can ankara/batıkent'te - ki, bu semt ve genel olarak yenimahalle, hayvan hakları ihlalinde ilk sırayı alan belediyelerdendir - bir sokak ortasından bulunmuş bu can, bu haliyle. özetle, bir kendinibilmez, bir vicdan yoksunu bu canı bu halde sokağa atmış. her zamanki vicdansızlıklara bir örnek yaşanmış kısaca. bir petshop'ta, bir çiftlikte sevimli bir yavru tavşanı gören varlık, düşünmeden satın almış, devamında da her canlı gibi ihtiyaçları olduğunu farkedince hasta haliyle sokağa bırakmış.
bu canı bulan hayvansever sosyal ağlarda ilan açıp, sokakta ortada kalan bu canın yuvalanması için uğraşmış. ankara'dan bir hayvansever bayan hemen koruması altına almış ki, bu bayan ankara'da tecavüz edilip öldürülen tavşanı olayı duyar duymaz hemen alıp veteriner kliniğine koşturan bayandı, kendisini bu açıdan son derece takdir etmekteyim.
olayla ilgili yaptırım uygulanabilirdi, orman ve su işleri bölge müdürlüğü nezdinde, sahipli hayvana sahibinin eziyet etmesine dair dilekçe sayesinde, ancak araştırılmasını istememe rağmen bu canı sokağa terk eden varlığın kişisel bilgilerine ve adrese ulaşamadım. bu tür durumlarda belirttiğim şekilde ve dilekçeyle şikayet yoluna gidilir, unutmamak gerek!
bu sokakta bulunduğu andaki hali 


bu da koruma altına alan bayan tarafından yıkandıktan sonraki haliek: hayvan haklarını herhangi bir şekilde ihlal eden tüm insanlardan nefret ediyorum. eskiden insanları severdim, üniversite öğrencisi olduğum dönemde insanlarla ilgili bir sosyal sorumluluğum bile vardı. ancak okuldan sonra hayvan hakları ile ilgilenmeye başlayıp, insanoğlunun gerçek fıtratını gördükçe tüm bu hayvanlara türlü yöntem ve yollarla eziyet eden insanlardan nefret etmeye başladım. genel olarak da, tüm insanlığa karşı mesafeli olduğumu söyleyebilirim, sonuçta bu vahşetleri üreten varlıkların mensup olduğu bir tür - insan türü ne kadar iyi olabilir ki? insanoğlu özü itibariyle kötücüldür. hayvanlara eziyet eden, onları terk eden, herhangi bir şekilde herhangi bir hayvana bir zararı dokunmuş olan varlıklarla ilgili en iyi dileğim, kısa zamanda acı içinde gebermeleridir. amin!!!

konuyla ilgili bu başlıklara da gidilebilir: ANKARA BATIKENT HAYVAN HAKLARI İHLALLERİNİN MERKEZİ
ANKARA'DA TECAVÜZ EDİLEN, BELİ VE KOLLARI KIRILARAK ÖLDÜRÜLEN TAVŞANA DAİR ŞİKAYET DİLEKÇESİ