Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

HAYVAN DENEYİ YAPAN MARKALAR - 1. LİSTE - JOHNSON&JOHNSON

hayvan deneyi yapan markaları boykot edin! 
Hayvanlar üzerinde deneyler yapan, hayvan deneylerinin alternatiflerinden yararlanmayan firmalar.
Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin tamamı acı verici, öldürücü, hayvanlara çeşitli eziyetlerle veren işkence yöntemleridir.
Hayvan hakları ve Anayasa başlıklı hukuki çalışmamda (sayfalar kısmında bulunuyor bu çalışmam)  hayvan haklarını doğrudan ilgilendirdiği için hayvan deneyleri, hayvan deneylerinde uygulanan testler, hayvan deneylerinin alternatifleri, hayvan deneylerine ilişkin kurallara aykırılık halinde uygulanacak yaptırımlar detaylı olarak yer almaktadır.
Biz hayvan dostlarının tüm itirazlarına ve çabalarına rağmen maalesef halen etik kurul izni ile bilim merkezlerinde (etik kurulu ve deney izni bulunan yerler) hayvan deneyleri yapılmakta, hayvan deneyleri tamamen yasaklanmamaktadır. Biz hayvan hakları savunucuları hayvan deneylerinin alternatifi olup olmadığına bakılmaksızın bir an önce yasaklanmasını talep etmekteyiz.


1. Hayvan deneyleri hukuken yasal olmaktan çıkacağı, tamamen yasaklanacağı güne kadar biz hayvan hakları savunucularının candostlarımız olan hayvanların haklarını takip etmemiz, yasadışı deney yapılması halinde müdahale ederek ilgili hukuki yaptırımı uygulamamız gerekmektedir.

Tüm bu hususlarda bilgi edinmek için, yazının altındaki etiketlere tıklayarak ilgili yazılara ulaşmanız gerekmektedir.
2. Hayvan h
akları savunucuları olarak hayvan deneyi yaptığı bilinen markaları kullanmamamız, kullananları bilinçlendirerek kullanmamalarını sağlamamız, hayvan deneyi yapmayan firmaları tercih etmemiz gerekmektedir. Blogda "ara" butonunu kullanarak "deney" şeklinde aratılması halinde tüm hayvan deneyi ile ilgili yazılarıma ulaşılabilecektir.
                                               

Johnson&Johnson hayvan deneyi yapan markalardan birisidir. Bu markaya ait tüm ürünler aşağıdaki listede yer almaktadır. Bu ürünlerin kullanılması her gün binlerce candostumuzun eziyet içinde öldürülmesini, acı çekmesini sağlayacağından bu ürünleri kullanmamak, kullananları vazgeçirmek gerekmektedir. Bu ürünlerin bulunduğu peta linkini hayvan deneylerinde uygulanan testler ve dieğr ilgili yazılarımda beirtmiştim. ancak, yorum kısmından ulaşarak iritbata geçen arkadaşların isteği üzerine detaylı listesini yayınlamaya karar verdim bu hayvan deneyi yapan firmaların. Hayvan deneylerine karşı sosyal medya ortamında mücadele eden çok sayıda hayvan hakları savunucusu var. Twitter, facebook gibi sosyal medya araçlarını kullanmayan biri olarak kullanan arkadaşlara hayvan deneylerine karşı mücadele eden diğerleriyle bağlantı kurmasını, twitter üzerinden de mücadeleye devam edilmesini öneririm. örn.  tam hesabı şu şekilde olan ve irtibata geçerek çalışmalarından bahseden hayvan deneyi karşıtı arkadaşın takip edilmesini öneririm: https://twitter.com/DLoslathe 
                                                                 

Johnson&Johnson
Acuvue
Ambi
Aveeno
Band-Aid
Carefree
CLEAN&CLEAR
Johnson&Johnson
Johnson’s
K.Y.
Listerine
Lubriderm
NEUTROGENA
PizBuin
Purell
Purpose
Reach
Rembrandt
ROC
Rogaine
Savlon
Shower to Shower 
Skine ID
Stayfree 
                                                          *****
ÖNEMLİ: Hayvan deneyi yapan markaların ürünlerini asla satın almayın, işkenceye ortak olmayın, bilinçlenin, herkesi bilinçlendirin! 

Hayvan Deneyi Yapmayan Markaları Tercih Edin! 
HAYVAN DENEYİ YAPMAYAN MARKALARIN LİSTESİ - işkencesiz - cruelty free ürünlerin listesi için linke tıklayın.