Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

HAYVAN DENEYİ YAPAN MARKALAR - 9. LİSTE

Hayvanlar üzerinde deneyler yapan, hayvan deneylerinin alternatiflerinden yararlanmayan firmalar.Hayvanlar üzerinde yapılan deneylerin tamamı acı verici, öldürücü, hayvanlara çeşitli eziyetlerle veren işkence yöntemleridir.Hayvan hakları ve Anayasa başlıklı hukuki çalışmamda (sayfalar kısmında bulunuyor bu çalışmam)  hayvan haklarını doğrudan ilgilendirdiği için hayvan deneyleri, hayvan deneylerinde uygulanan testler, hayvan deneylerinin alternatifleri, hayvan deneylerine ilişkin kurallara aykırılık halinde uygulanacak yaptırımlar detaylı olarak yer almaktadır.Biz hayvan dostlarının tüm itirazlarına ve çabalarına rağmen maalesef halen etik kurul izni ile bilim merkezlerinde (etik kurulu ve deney izni bulunan yerler) hayvan deneyleri yapılmakta, hayvan deneyleri tamamen yasaklanmamaktadır. Biz hayvan hakları savunucuları hayvan deneylerinin alternatifi olup olmadığına bakılmaksızın bir an önce yasaklanmasını talep etmekteyiz.

1. Hayvan deneyleri hukuken yasal olmaktan çıkacağı, tamamen yasaklanacağı güne kadar biz hayvan hakları savunucularının candostlarımız olan hayvanların haklarını takip etmemiz, yasadışı deney yapılması halinde müdahale ederek ilgili hukuki yaptırımı uygulamamız gerekmektedir.Tüm bu hususlarda bilgi edinmek için, yazının altındaki etiketlere tıklayarak ilgili yazılara ulaşmanız gerekmektedir.

Bu markaları kullanmayın!
Bu markalara ulaşarak tepki gösterin!
Dad’s Pet Care
www.dadspetcare.com
Dial Corporation
www.dialcorp.com
Dry İdea - DİAL
www.dryidea.com
Purex – DİAL
www.purex.com
Renuzit - DİAL
www.renuzit.com
Right Guard – DİAL
www.rightguard.com
Soft&Dry – DİAL
www.softndri.com
Soft Scrub – DİAL
www.softscrub.com
S.C. JOHNSON MARKASI
www.scjohnson.com
Drano
www.drano.com
Edge
www.edgeshave.com
Fantastik
www.fantastik.com
GLADE
www.glade.com
OFF
www.offprotects.com
Pledge
www.peldge.com
RAİD
www.killsbugsdead.com
Scrubbing Bubbles
www.scrubbingbubbles.com
Sout
www.shoutitout.com
Skinmate
www.skinmate.com
Windex
www.windex.com

2. Hayvan hakları savunucuları olarak hayvan deneyi yaptığı bilinen markaları kullanmamamız, kullananları bilinçlendirerek kullanmamalarını sağlamamız, hayvan deneyi yapmayan firmaları tercih etmemiz gerekmektedir. Blogda ara butonunu kullanarak "deney" şeklinde aratılması halinde tüm hayvan deneyi ile ilgili yazılarıma ulaşılabilecektir.
 hayvan deneyi yapan markalardan bazıları yukarıdaki gibidir. Bu markalara ait tüm ürünler aşağıdaki listede yer almaktadır. Bu ürünlerin kullanılması her gün binlerce candostumuzun eziyet içinde öldürülmesini, acı çekmesini sağlayacağından bu ürünleri kullanmamak, kullananları vazgeçirmek gerekmektedir. Bu ürünlerin bulunduğu peta linkini hayvan deneylerinde uygulanan testler ve dieğr ilgili yazılarımda belirtmiştim. ancak, yorum kısmından ulaşarak irtibata geçen arkadaşların isteği üzerine detaylı listesini yayınlamaya karar verdim bu hayvan deneyi yapan firmaların.
HAYVAN DENEYİ ile ilgili videolardan birisi