Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI HAYVAN HAKLARI İHLALİ İHBAR HATTI

bugün itibariyle farketmiş bulundum bu emaili. 
hayvanhaklari@ormansu.gov.tr 
bakanlığın ilgili duyurusundaki bilgi şu şekilde: 
"Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatları üzerine hayvan hakları ile ilgili konularda, daha hızlı hizmet verebilmek maksadıyla hayvanhaklari@ormansu.gov.tr elektronik posta adresi alınarak aktif hale getirildi.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında yürütülecek iş ve işlemlerin etkin ve hızlı bir şekilde takibinin yapılıp, hayvan hakları ihlallerinin önlenebilmesi için duyarlı vatandaşlarımızın ihbarlarını bu adrese bildirmelerini bekliyoruz."

bilindiği üzere hayvanları koruma kanununu uygulamakla yükümlü kurum orman ve su işleri bakanlığıdır. bu bakanlık yukarıdaki açıklamadan da görüleceği üzere yükümlülüğünü daha hızlı yerine getirebilmek amacıyla böyle özel bir email oluşturmuş hayvan hakları ihlaline yönelik ihbarlar için. 

bundan böyle, ister reel yaşamda, isterse de sanal ortamda denk geldiğiniz tüm hayvan hakları ihlallerini bu emaile ihbar edebilirsiniz. bu emailin yayılması, bilinmesi için uğraşın, tüm toplumu bilinçlendirin. 
HAYVAN HAKLARI İHLALLERİ, ŞİKAYET DİLEKÇELERİ, ŞİKAYET MAKAMLARI - şu linkte yer alan tarafımdan hemen hemen her hayvan hakları ihlali için özel olarak hazırlanmış olan dilekçelerden yararlanarak şikayet dilekçenizi oluşturun, bu emaile - hayvanhaklari@ormansu.gov.tr - gönderin. bu emailin yanısıra kendi ilinizin orman ve su işleri müdürlüğüne ve basın/yayın organlarının emaillerine de göndermeniz olayın takibinin sağlanması için ek bir destek olur. sadece bu emaile göndermeniz de yeterli, yeter ki, bir hayvan hakları ihlali gördüğünüzde başınızı döndürüp gitmeyin yada genelde yapıldığı üzere ağlayıp sızlayıp oturmayın, harekete geçin, şikayet edin, yaptırım uygulatın!!!