Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

sosyal medya orucu veya twitter/facebook/instagram/tv bağımlılığı

bağımlılıklar
bilindiği üzere vegan olmakla birlikte yeşilaycıyım. sigara, alkol, uyuşturucu madde vs. gibi bilumum bağımlılıklara da karşıyım. tv izlemiyorum. son derece faydasız ve zaman kaybı bir eylem olarak değerlendiriyorum tv izlemeyi.
bunlara ilaveten, sosyal ağ bağımlılığı da karşı olduğum zararlı alışkanlıklardan birisidir. bu yüzden geçen senelerde yayınladığm bir yazımı tekrar yayılıyorum.

`alış veriş orucu gibi çoğu durum ve çoğu insan için gerekli ve elzem olması gereken eylem. 
sosyal medya orucu - karşılıklı iletişimin yoğun olarak bulunduğu, yazılan her yazıya anında karşılık alındığı, özellikle antisosyal insanlar için sanal sosyalleşme ve onaylanma sağlaması nedeniyle twitter/facebook gibi mecraların söz konusu kişilerde geçici ve gerçek olmayan bir mutluluk sağlaması, bu yüzden çok sayıda insanı bağımlı kılıp, neredeyse bu sosyal araçlarda yaşamalarını sağlaması, bu yönüyle reel dünyadan uzaklaştırarak bu kişiler için iyice gerçek dünyadan soyutlanıp sanal dünyada yaşamın başlamasını sağlaması bakımından bence son derece tehlikeli olup, bu tür kişilerin görülmesi halinde yakınları tarafından müdahale edilerek bu tür bir zorunlu ayrılık durumuna sokulması gerektiğinde başvurulması mümkün olan ve fayda sağlayacağını düşündüğüm bir araçtır.`

en uzun cümlelerimden birisiymiş, şimdi farkettim.

https://www.turseng.com/2013/02/sosyal-medya-orucu-veya-twitterfacebook.html