Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TAVŞAN SEVGİME DAİR


benim tavşanlarım vardı, 2007 - 2016 arasında çok kıymetli tavşanlarımla sürdürdüm yaşamımı. tavşanların ömrü - 8 yıl, o da en iyi bakıldıkları koşullarda. maalesef, yaşam süreleri çok çok az. şahsım için tavşanlar kutsal varlıklardır, tavşanlarımı o kadar çok seviyordum ki, nazardan ve hatta kendi gözümden bile sakınıyordum, bu yüzden asla ve kat`a tavşanlarımdan kimseye bahsetmiyor, haklarında hiçbir yerde yazmıyordum. kimseye göstermiyor, fotolarını bile hiçbir şekilde paylaşmıyordum hiçbir yerde, hiç kimseyle. 2016 yılında son tavşanım da yaşamını kaybedince azerbaycan`a gittim. yaşlı ve hasta oldukları ve de yaşamlarının son anlarını yaşadıkları için hiçbir şekilde bir yerden bir yere götürmek mümkün değildi. tavşanlarımın gidişinden sonra yaşamımda çok büyük, asla doldurulamayacak bir boşluk oluştu. o muhteşem varlıkların, hayatımın anlamlarının yerini hiçbir unsur tutamaz, o boşluğu dolduramaz. çok mübarek varlıklardı. o, hayatımın anlamlarından bahsedersem, hemen nazar değer, bir zarar görürler, rahatsızlanırlar, yaşamlarını kaybederler gibi geliyordu. açıkçası ilk başta bir kaç yakınıma bahsetmiş, fotolarını da göstermiştim ama çok ciddi nazar değmiş, bayağı olumsuz olaylar yaşamıştık.
tavşanlarımı çok özlüyorum. şu hayatta en önemli varlıklar - tavşanlar şahsım için, bu canlara karşı büyük bir zaafım mevcut.
bu konudan ilk kez bahsediyorum, çok da zorlanıyorum, şu hayatta en büyük sırrımdı zira.
yeryüzündeki tüm tavşanları çok seviyor, hepsinin kurtarılmasına vesile olmak istiyorum.
bu nedenle burada 2 yıl sonra tüm enerjimi/gücümü toplayarak, kendimi zorlayarak bu konudan bahsedebildim.
9 yıl boyunca tavşanlarıma bakmış olmam hasebiyle tavşanlarla ilgili çok detaylı ve yoğun bilgi birikimine sahibim. inşallah, yakın zamanda diğer tavşanlara faydalı olabilmek için tavşanlar hakkında bilgilendirici/bilinlendirici bir kitap yayınlayacağım kendi hukuk ve danışmanlık şirketimden. şirketim hukuki danışmanlığın yanısıra yayıncılık faaliyetine de sahip zira.
sitede tavşanlara özel bir sayfanın mevcut olmasının da nedeni tavşanlarımdı.
tavşanlarımın görsellerini tabi ki, hiçbir zaman yayınlamayacağım. onlar çok çok özeldi, her zaman özel kalacaklar benim için.
2007 tarihli avukatlık staj bitim tezimi de tavşanlarıma ithaf etmiştim. o zaman 3 tavşanım vardı, onların isimleri yazıyordu tezin ilk sayfasında. zaten tezim de hayvan hakları ve anayasa başlıklı/konuluydu. bu yüzden çok sevdiğim o canlarıma ithaf etmiştim.