Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

VEGAN BAKIMHAYVAN DENEYİ - ile ilgili yazıların tamamı linkte.

bilindiği üzere makyaj karşıtı bir insanım. bu yüzden vegan ürün dahi olsa makyajdan uzak duruyorum, asla yapmadım/ yapmam.
bu konuda daha önce de yazdım: makyaj

vegan bakım ürünleri ise ilgi alanımda olup, bu ürünlerinin tamamı ile ilgilenmekteyim.

uygulamakta olduğum vegan bakımla ilgili bilgiler aşağıdaki başlıklar altında yayınlayacağım inşallah.
CİLT BAKIMI
 PEELİNG
vegan peeling ürüneri rossmann, watsons, gratis gibi marketlerden/ sitelerinden temin edilebileceği gibi evde doğal yöntem ve ürünlerle de hazırlanabilir.
benim kullanmakta olduğum peeling bu şekilde hazırlanıyor:
bir miktar şeker, aloe vera bitkisinden o andaca elde ettiğiniz taze jel (evde saksılarda aloe vera mevcut bizde, gerektikçe en doğal haliyle ekleyebiliyorum böylece, o anda bir miktar kesip kullanarak), bir miktar herhangi bir yağ (ben son peelinge kabak çekirdeği yağı ekledim), bir miktar gliserin, bir miktar gül suyu veya yine bir miktar papatya suyu, bu ürünlerin tamamını iyice karıştırıp bir kapta muhafaza edin. ben haftada iki kez kullanıyorum ve öneriyorum, her gün peeling yapmak cilde zarar verebilir.
TEMİZLEME
herhangi bir vegan marka sabun ve jelden yararlanılabilir. yine rossmann, watsons, gratis gibi büyük marketlerde bulunabileceği gibi çeşitli küçük marketlerde de ufak bir araştırmayla tüm vegan marka sabunlar bulunabilir.
MASKE
haftada 2-3 kez uygulamakta olduğum maske ile bakıma son derece büyük önem vermekteyim. zira maske cildi sıkılaştırıyor ve tazeliyor ve de sağlıklı bir görünüm sağlıyor.
bir miktar doğal kile (ben kuru cilde sahip olduğum için beyaz kil kullanıyorum, yağlı/ karma cilde sahip olanlar yeşil kil kullanabilir), aloe vera jeli, bir miktar gliserin, bir miktar gül suyu veya papatya suyu ekleyip karıştırın, büyükçe bir kapta hazırlayarak uzunca bir süre kullanabilirsiniz. ben bu şekilde hazırlıyorum, pratik oluyor. peeling ve sabunla temizlemiş olduğunuz cilde sürüp 20 dk - 30 dk arası bekletip sadece suyla iyice temizleyin. arkasından bir krem veya yağ sürün.

AĞIZ BAKIMI
çok büyük önem atfettiğim ağız bakımı birkaç safhaya ayrılmaktadır şahsım için.
ilk aşama vegan marka splat diş ipiyle dişleri iyice temizlemek,
ikinci aşama bir miktar hindistan cevizi yağını ağız içinde 30 dk civarı tutmak, ağız içinde yuvarlayın, sağa sola gezdirin yağı. sonra atın.
üçüncü aşama - diş fırçalama. yine splat marka bir diş macunuyla dişinizden gıcır gıcır ses gelene kadar fırçalamaya devam edin.
son aşama splat marka ağız çalkalama suyuyla iyice çalkalayın ağzınızı.

devam edecek...

ROSSMANN - VEGAN ÜRÜNLER
eyüp sabri tuncer, gratis, doa, watsons gibi markalara ait vegan ürünler de tercih edilebilir. bu ürünler türkiye`de satılmaları hasebiyle ulaşılabilirliği haizdir.