Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

SÜT VAHŞETİ - VEGAN OL, VAHŞETE SON VER!


her annenin sütü kendi yavrusu içindir. nasıl ki, insan anneler doğum yapınca kendi yavrusunu kendi sütü ile besliyor, aynen bu şekilde doğum yapan inekler/ koyunlar/ keçiler vs. de kendi yavrusunu besleyebilmek için süt ifraz ediyor ve kendi yavrusunu beslemesi gerekiyor.

hayvansal süt içeriğindeki kazein insan sindirimine uygun olmadığı için bir çok insanda laktoz problemleri dahil çok sayıda sağlık sorununa yol açmaktadır. bu bile başlı başına hayvansal sütlerin insanoğlu için üretilmediğini/ uygun olmadığını, insanoğlunun hayvansal sütle beslenmemesi gerektiğinin apaçık bir göstergesidir.

şahsen ben bir vegan olarak sadece bitkisel sütler tüketmekte ve herkese önermekteyim. videodan da görüldüğü üzere garip ve akılalmaz bir şekilde hayvansal süte talep oluşturan insanoğluna arz edilmüek üzere doğar doğmaz annelerinden ayrılan buzağılar öldürülüyor çeşitli yöntemlerle. bu videoda ateş açmak suretiyle öldürülüyor.
bu vahşetlere son vermek senin elinde - VEGAN OL! GO VEGAN!

ek: azeri asıllı bir insan olarak, azerbaycan`da sistematik surette geçekleştirilen hayvan hakları ihlallerine yönelik bilinçlendirme/ bilgilendirme çalışmaları da yapmaktayım. bu konuya yönelik yazılı / görsel materyaller yayınlamak suretiyle, hem azerice, hem türkçe olarak, ancak maalesef bir türlü azerbaycan`a ulaşamamaktayım. siteye en az giriş bu ülkeden yapılmaktadır.
yakın zamanda bu ülkeye yönelik kapsamlı bir çalışma yapma planı içindeyim. inşallah, artık ulaşabilirim, etkin bir şekilde fayda sağlayabilirim bu ülkedeki zavallı güzelim hayvanlara.